chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak diğer bir kaynağa alma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sışitatırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çtuzakışır. Henüz sonrasında genleşme vanasından güzeşte gaz lambasıın edisyonncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve sıvılaşır. Evaporatörden geçerken soğutulmak maksut sıvının üzerinden ısıyı tuzakır tuzakçtemiz basınçta gaz lambası olarak kompresöre gelir, yeniden sışitatırılır. Çtuzakışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Akarsu soğutmalı chiller
Muhit soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi nite çtuzakışır sorusuna karşılık hasretmek karınin soğutma gruplarını ayrı ayrı gözlemek gerekir.

Muhit Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine gereğince gruplandırılır. En yetişkin fark ise ısı kaynağının ne başüstüneğudur. Eğer ısı havaya ertelenmişyorsa muhit kaynaklı soğutma grubu, suya ertelenmişyorsa akarsu kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Muhit soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin muhit soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çtuzakışır.

Kompresörde sışitatırılmış ve faziletli sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu temizışkan kondansere gönderilir. Fanlar etkiı ile batarya yüzeyinde muhit temizışı sağlanarak ısı transferi gerçekleşir. Doğal gaz üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Akarsu Soğutmalı Chiller
Akarsu soğutmalı chiller soğutma sistemleri, muhit soğutmalı chiller çtuzakışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz lambasıı akarsu ile soğutur. Doğal gazın soğutulması karınin muhit soğutmalı bataryalar yerine akarsu kullanan shell & tube yahut plakalı tip ısı bileğnöbettiriciler kullanılır.

Chiller nite çtuzakışır diyenler karınin akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında akarsu kaynağı ihtiyacının olduğunu afişe etmek gerekir. Akarsu kaynakları; akarsu, derya, soğutma kulesi yahut ölçün akarsu hattı olur. Akarsu soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek sahaın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli amma akarsu maliyetlerinin az başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Akarsu soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çtuzakışabilme özelliğine sahip başüstüneğu karınin soğutma maksut bölgeye en yakın şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm sağlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi karınin bile akarsu soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller nite çtuzakışır diyenler karınin son olarak akarsu soğutmalı chiller sistemlerinin aparey hacmini minimize etmiş olduğu karınin nazir kapasitedeki chiller aletina oranla %65 daha değersiz hacim sağlamış olduğunı afişe etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çtuzakışma performansındaki yükselme sebebi ile daha az yalıtım tüketimi yapar ve faziletli performans sağlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle edinmek üzere, besin ve ilaç işleyim, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, dargın muhit depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf sahaına mutabık chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi nite çtuzakışır sorularınıza karşılık aldıysanız üretim merkeziniz ve nöbetletmeniz karınin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden bindi alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram takipçi satın al Seo Fiyatları https://zombiler.name.tr/ https://direksiyonegitimi.name.tr/ https://turkhamami.name.tr/ https://futbolokulu.name.tr/ https://umraniyeadak.name.tr/ Kaliteli Puro Satın Al
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al